5 Põhjust, miks peaksid kasutama dušifiltrit

Hommikul aitab hea dušš päevaks valmistuda ja õhtul enne magamaminekut lõõgastuda. See on üks iseenesestmõistetav osa meie igapäevaelust, ent paraku me tihtipeale ei pööra piisavalt tähelepanu vee kvaliteedile, millega end peseme.

Täpselt nagu su joogivesigi, võib pesuvesi sisaldada kõiksugu kahjulikke kemikaale või osakesi, mis suudavad tervist kahjustada, ilma et sa seda isegi märkaksid. Võib täheldada märke nagu nahaärritused või astma, aga tavaliselt on vesi, millega end peseme, viimane tegur, millega oma terviseprobleeme seostame.

Õnneks tänu dušifiltritele ei pea nende probleemide pärast enam muretsema. Need mugavad ja tõhusad tööriistad suudavad muuta pesuskäigud nauditavamaks ja saasteainetest ning kahjustavatest kemikaalidest vabadeks.

Selles artiklis loeme sulle ette viis põhjust, miks peaksid investeerima kvaliteetsesse dušifiltrisse. Uurime neid nüüd lähemalt!

1. Kvaliteetne dušifilter neutraliseerib tervisele kahjulikud kemikaalid

Kõige levinum kemikaal kraanivees on kloor, mida lisatakse sinna desinfitseerimise eesmärgil. See vähendab küll meie vees haigusi tekitavaid baktereid, ent desinfitseerimise protsessist tekkivad kõrvalained on meie tervisele kahjulikud.

Lisaks sellele et kloor imbub su kehasse läbi naha, hingame duši all käies sisse ka kloramiine, mis tekivad kloori reageerimisel orgaanilise materjaliga – surnud nahakudede ja higiga.

Need kõik võivad ärritada nahka, silmi või põhjustada lausa astmahooge. See on ka põhjus, miks tihtipeale pärast basseinikülastust silmad punetavad.

2. Sinu dušiotsik on bakteritele paljunemiseks ideaalne peidupaik

Colorado ülikooli bioloogia professor Norman Pace sõnul ei ole me isegi duši all üksi – dušiotsikutesse koguneb miljoneid mikroorganisme ja baktereid. Pace viis läbi uuringu, kus testiti erinevaid dušitsikuid ja uuriti, palju rämpsu (biofilmi) nendesse kogunenud oli ja mis selles biofilmis elutses. Selgus, et 60% tema uuritud dušiotsikutes olid hakanud elutsema tervisele kahjulikud bakterid.

3. Su nahk ja juuksed püsivad ilusad terved ning pehmed

Kas oled kunagi märganud, et pärast duši all käiku on sinu nahk ja juuksed väga kuivad? Kõige sagedasem süüdlane selles on taaskord kloor. Paraku mõjutavad kloori desinfitseerimise protsessist tekkivad kõrvalained soovimatutel viisidel sinu juukseid ja naha mikrobioomi. Hea dušifilter neutraliseerib need kemikaalid ja hoiab sinu juuksed ning naha terve ja pehmena.

4. Sa püsid kauem nooremana

Uuringud on näidanud ka, et vette lisatud kloor kiirendab vananemiseprotsesse ja mõjub su nahale samamoodi nagu liigne päike. Inimesed, kes on vahetanud tavalise dušiotsiku kvaliteetse filtreeriva dušiotsiku vastu, on öelnud, et erinevus oli tuntav juba esimesel kasutuskorral.

5. Dušifilter kaitseb lapsi ja tundliku nahaga inimesi

Su nahk on sinu suurim organ ja sa imendad sealt kõiksugu aineid. Kui sinu nahk on ärritunud, siis on ärritusel alati konkreetne põhjus. Kõige rohkem mõjutavad kõiksugused soovimatud ained lapsi, kes armastavad kõige rohkem vannis sulistada, et neid on sealt lausa keeruline ära saada. Pikkadeks vanniskäikudeks võiks vesi olla võimalikult puhas, et hoida laste ja muidugi ka täiskasvanute tervist.

Kuidas puhastada pesuvett?

Kaasaegses keskkonnas on palju tervist kahjustavaid tegureid, mida me ei saa kontrollida – heitgaasid tänavatel, pestitsiidid ja herbitsiidid avalikes parkides, allergeenid töökeskkonnas ning palju muud.

Ent on palju asju, mis on meie enda kontrolli all. Üks neist on meie kodune vesi, mida me joome ja millega ennast ja enda asju peseme.

Puhast pesuvett on võimalik saavutada erinevatel viisidel. Kõige lihtsamad ja efektiivsemad neist on on söe, C-vitamiini ja KDF dušifiltrid.

Nendest variantidest kõige levinumad on söefiltrid, kuna need on üsna soodsad. Ent pesuvee filtreerimisel on need kõige vähem efektiivsemad, sest tõhusust mõjutab vee temperatuur. Kui filtreeritav vesi tõuseb teatud temperatuurini, ei suuda süsi seda enam puhastada, mistõttu sobib süsi paremini köögikraanidele ja veekannudele.

KDF filtrid kasutavad vee filtreerimiseks vaske ja tsinki. Kui need materjalid vastamisi panna, tekitavad need väikse elektrilöögi, mis eemaldab veest kloori ja muud kemikaalid. KDF filtrite miinus on see, et need ei filtreeri välja kloramiine ja ei ole madala survega duššides nii efektiivsed.

Filtreerivatest dušiotsikutest peetakse parimateks C-vitamiini filtreid, sest need filtreerivad veest välja 99% kloori, kui teised suudavad seda teha vaid 20-80% vahemikus. C-vitamiini filtrid eemaldavad ka suurema osa kloramiinidest ja settest.

Kui oled huvitatud heast filtreerivast dušiotsikust, mis lisaks vee puhastamisele ja pehmendamisele ka veesurvet parandab, tutvu Osmio Vitafreshiga siin.

Osmio Vitafresh
Item added to cart.
0 items - 0,00