Miks peaksid joogivett filtreerima

Kas ja miks peaksid oma joogivett filtreerima ning kuidas võib puhastamata vesi sinu tervisele kahjulik olla?

Sa oled see, mida sööd. Sama käib ka joomise kohta.

Sa tarbid vett iga päev mitmel erineval kujul ja sellesama igapäevase tarbitava vee kvaliteet ning puhtus mõjutavad oluliselt sinu tervist.

Meid ümbritsevas keskkonnas on väga levinud saasteained. Õhku saastavad lagunenud plast, vingugaas, elavhõbe ja plii. Meie toiduvarudest võid leida kõiksugu herbitsiide, pestitsiide ja fungitsiide. Ja vett saastavad muuhulgas ka raskmetallid, farmaatsiatooted ning kõiksugu muud keemilised ühendid nagu näiteks fluoriid.

Kui uurid vanematelt inimestelt, kui palju krooniliste haigustega noori nad omal ajal teadsid, kuuled tõenäoliselt, et mitte palju. Aga tänapäeval oled sa pigem erand, kui ei põe ühtegi kroonilist haigust. Tõenäoliselt jõuab enamik toksiine meie organismi just vee kaudu.

Vee kvaliteedi mõju tervisele on väga põhjalikult uuritud, sellele on pühendatud suurel hulgal analüüse ja teadustöid. Inimese jaoks, kes pole teemaga kokku puutunud, võib olla üllatav, et näiliselt nii tähtsusetust tegevusest nagu vee valesti tarbimisest võib tuleneda nii palju terviseprobleeme.

Selle artikli eesmärk ei ole müüa sulle ülehinnatud vett või kutsuda sind liituma mingisuguse skeemiga. Meie eesmärk on tõsta üldist teadlikkust meid ümbritsevast keskkonnast tulenevatest ohtudest ja pakkuda teadmisi haritud otsuste langetamiseks.

Vesi meie sees ja ümber

Vee ja joogivee olemasolu on sinu jaoks tõenäoliselt täiesti iseenesestmõistetav. Vesi on sinu elu loomulik osa ja tundub pigem ebaloogiline, et see mängib kuidagi suurt rolli sinu tervises ja üldises heaolus.

Siinkohal tuletan meelde, et sinu keha koosneb 60% ulatuses veest.

Vesi on ülioluline tegur kogu sinu keha toimimiseks: füsioloogilised protsessid, rakkude talitlus ja ainevahetus, toksiinide ja rakuainevahetuse jääkide eemaldamine kehast jpm.

Mõned levinumad tervisemured, mis võivad kaasneda joogivee madala kvaliteediga, on näiteks probleemid kilpnäärmega, peavalud, steriilsus ja suurenenud risk haigestuda vähki.

Tuntud Ameerika vee-ekspert ja teadur dr Gerald Pollack on korduvalt välja toonud, et ebakvaliteetse joogivee väljavahetamise järel patsientide tervis paraneb. Eriti märkimisväärsed muutused on kognitiivsete ja füüsiliste võimete paranemine ning peavalude vähenemine.

Kas vee filtreerimisest on kasu?

Jah, kui teha seda õigesti. Tavalise söefiltri, filterkannu või pudelivee tarbimine tõepoolest vähendab vähesel määral raskmetallide kogust vees, kuid erinevalt pöördosmoosi tehnoloogiast ei suuda need eemaldada teiste kahjulike kemikaalide – nagu näiteks fluoriidi – ühendeid.

Pöördosmoosi ainuke miinus on, et protsessi käigus eemaldatakse veest 99% ulatuses kõik ained, kaasa arvatud kehale kasulikud mineraalid nagu kaltsium ja magneesium. Kuna sa omastad neid mineraale ka oma tavapärasest toidust, ei ole nende veest eemaldamisel su kehale tegelikult kahjulikke mõjusid. Sellegipoolest on Osmio Zero veepuhastusseadmesse ehitatud taasmineraliseerimise filter, mis paneb eemaldatud kasulikud mikrotoitained vette tagasi.

Eelistades puhast vett tavalisele kraaniveele, võib selle positiivset mõju tunda juba paari nädala jooksul. Aga tasub mainida, et see on siiski väga individuaalne ja sõltub inimese eripärast: terviseseisundist, elustiilist ja teistest teguritest.

Pöördosmoos tagab tarbijale saasteainevaba joogivee ja on kõige levinum vee puhastamise ja filtreerimise meetod maailmas. Eemalda oma joogiveest tervist kahjustavad ained nagu kloor, desinfitseerivate ainete kõrvalsaadused, sünteetilised orgaanilised kemikaalid ja teised ühendid.

Kui soovid oma joogivee kvaliteeti parandada, tutvu Osmio Zeroga, ainsa Eestis saadaval oleva kompaktse ja kaasaskantava veepuhastusseadmega, mis sobib ideaalselt igasse kööki.

Item added to cart.
0 items - 0,00